Ober-Haus: 2025 metus pasitikome su dviženkliu augimu ir rinkos atsigavimo impulsu
2024 metais Ober-Haus Lietuvoje pasiekė 5,4 mln. eurų (be PVM) apyvartą. Nors pernai rinkos aktyvumas buvo nuosaikesnis, nei tikėtasi, šiuos metus įmonė pradėjo vienais geriausių rezultatų per visą savo veiklos istoriją. Augimą lėmė tiek būsto, tiek komercinio NT rinkos atsigavimas, kuris įsibėgėjo ankstyvą pavasarį ir tęsiasi iki šiol.
„2024 metai buvo nuosaikaus augimo metai. Nekilnojamojo turto (NT) rinka 2024 metų pirmoje pusėje buvo gana vangi – ekonominis ir geopolitinis neapibrėžtumas lėmė labai atsargų pirkėjų ir apskritai NT dalyvių elgesį. O apsukas rinka didinti pradėjo tik nuo ankstyvo rudens. Būtent tuo aukštesniu greičiu pabaigėme praėjusius ir pradėjome šiuos metus – dviženkliu augimu, o pavyzdžiui, būsto pardavimo segmente, uždarę šių metų gegužę, turime maždaug 50 proc. augimą“, – sako Audrius Šapoka, Ober-Haus generalinis direktorius.
2024 metais Ober-Haus Lietuvoje suteikė 11.500 paslaugų. Pernai įmonė įvykdė beveik 1.000 gyvenamojo ir komercinio nekilnojamojo turto pardavimo bei 500 nuomos sandorių, atliko 10.000 turto vertinimo ataskaitų, vertinimo ekspertizių ir konsultacijų klientams.
„Naujų būsto projektų atžvilgiu planuojame augimą ir šalia jau suformuoto projektų portfelio pradėsime dar bent 12 naujų projektų pardavimą. Kiekvienais metais atstovaujame apie 15–20 skirtingų projektų, o iki šiol dirbome su daugiau nei 220 įvairių NT projektų. Todėl turime sukaupę didžiulę patirtį ir gerai suprantame ne tik, kaip reikia juos įvesti į rinką, parduoti ar reklamuoti, bet dar svarbiau – projektuoti: kokius techninius, architektūrinius ir inžinerinius sprendimus įgyvendinti, kad jie atsipirktų ir duotų didžiausią papildomą grąžą. Ir priešingai – ko nedaryti, kad ir taip jautrios statybų sąnaudos būtų suvaldytos.
Komercinio NT atžvilgiu žinome savo stipriąsias puses – vietos rinkos išmanymą ir ypač glaudų santykį su vietiniu verslu. Biurų nuomos rinkoje auginame savo rinkos dalį. Prie tokio tvaraus augimo iš tikro prisideda ir verslo principų laikymasis, gebėjimas duoti ir laikytis žodžio – klientai to tarpininkavimo versle labai pasigenda. Tuo labai džiaugiuosi, nes iš tiesų esame ilgalaikių partnerysčių kūrėjai.
Vertinimo segmente užsakymų srautas taip pat auga kartu su aktyvėjančia būsto rinka ir stambių verslo klientų prisitraukimu – kasmet jų srautas padidėja po maždaug 10%. Esame užtikrinti ir ramūs dėl vertinimo ataskaitų kokybės – tiek tiesioginiai klientai, tiek visi didieji bankai ir kitos kredito bendrovės priimančios mūsų vertinimus, tai supranta ir ypač vertina.
Esu tikras, kad šie metai NT rinkai, o ypač būsto ar vidutinio dydžio investicinių sandorių segmentuose, bus labai aktyvūs, o daugiausiai iš jų pasiims tie, kurie iš tikro turi stiprią komandą ir yra nepaprastai darbštūs“, – pasakoja A. Šapoka.
Ober-Haus Lietuvoje veikia nuo 1998 metų ir turi biurus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Palangoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Druskininkuose, kur veiklą vykdo daugiau nei 140 nekilnojamojo turto ekspertų. Įmonė teikia nekilnojamojo ir kilnojamojo turto bei verslo vertinimo, tarpininkavimo perkant, parduodant ir nuomojant nekilnojamąjį turtą, turto valdymo bei rinkos tyrimų paslaugas.
Naujienos

Sandėliavimo patalpų sektorius sparčiai atsinaujina
[caption id="attachment_70208" align="aligncenter" width="1440"] „Coca-Cola HBC Lietuva“ sandėlis, „SIRIN Development“ nuotr.[/caption] 2023 metais sandėliavimo ir transporto įmonių veiklos rodikliams Lietuvoje pasiekus rekordines aukštumas, 2024–2025 metais jau fiksuojamas pajamų mažėjimas, skelbiama „Ober-Haus“ apžvalgoje. Valstybės duomenų agentūros duomenimis, sandėliavimo ir saugojimo įmonių pardavimo pajamos (be PVM) Lietuvoje per šių metų pirmąjį ketvirtį buvo 70 mln. eurų arba 10,7% mažesnės nei per tą patį 2024 metų laikotarpį. „Tuo tarpu investicijos į naujų sandėliavimo paskirties objektų statybas ir toliau išlieka itin gausios ir rodo, kad šis segmentas išgyvena atsinaujinimo laikotarpį, kadangi seni ar prieš 15–25 metų statyti sandėliai jau ne visada atitinka šiandieninius įmonių poreikius“, – sako Raimondas Reginis, „Ober-Haus“ rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims. Po rekordinio plėtros laikotarpio 2024 metais, per 2025 metų pirmąjį pusmetį Vilniuje ir jo apylinkėse buvo pastatyti penki nauji įvairios paskirties projektai, kuriuose bendras sandėliavimo patalpų plotas sudarė 70.500 kv. m. Įvairaus dydžio ir koncepcijos projektus įgyvendino tokios įmonės kaip: „Transekspedicija“, „Sirin Development“, „Darnu Group“, „Transtira“, „Galio Group“. „Ober-Haus“ skaičiavimais, po šių projektų įgyvendinimo bendras sandėliavimo patalpų plotas Vilniaus mieste ir jo apylinkėse išaugo 7% iki 1.080.000 kv. m. Be tipinių sandėlių įmonės ir toliau aktyviai investuoja į daugiafunkcinės paskirties projektus (angl. stock-office), kuriuose dažniausiai bent pusę ploto užima…

Biurų nuomininkams pasirinkimo galimybės plečiasi, o nuomos kainos išlieka stabilios
[caption id="attachment_70134" align="aligncenter" width="2560"] „Avion Express“ biuras, Donaldo Žvybo nuotr.[/caption] 2025 metų pirmąjį pusmetį modernių biurų sektoriuje didesnių pokyčių nebuvo fiksuojama ir galima sakyti, kad didžiausiuose šalies miestuose biurai išgyvena pakankamai ramų periodą, skelbiama „Ober-Haus“ apžvalgoje. „Savo dydžiu tarp kitų šalies didmiesčių išsiskirianti Vilniaus biurų rinka ūgtelėjo itin nežymiai, kadangi per šių metų pirmąjį pusmetį buvo atidarytas tik vienas didesnis naujas objektas“, – pasakoja Raimondas Reginis, „Ober-Haus“ rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims. Šalia Vilniaus oro uosto „Avia Solutions Group“ vystomame aviacijos įmonių miestelyje atidarytas jau trečiasis biurų pastatas, kuriame įsikūrė oro linijų bendrovė „Avion Express“. Taip pat į naujas biuro patalpas jau keliasi nuomininkai rekonstruotame pastate Vilniaus gatvėje ir baigiamame statyti Šv. Jokūbo kvartale šalia Lukiškių aikštės. „Ober-Haus“ skaičiavimais, šie trys projektai sostinės rinką iš viso papildė apie 10.000 kv. m naudingo biuro ploto ir bendras modernių biuro patalpų plotas per šių metų pirmąjį pusmetį Vilniuje paaugo mažiau nei 1% iki 1.194.000 kv. m. „Po laisvų biuro patalpų lygio augimo 2023–2024 metais, šiemet fiksuojamas nedidelis jo sumažėjimas – tai lėmė itin nedidelis naujos biurų pasiūlos prieaugis“, – atkreipia dėmesį R. Reginis. „Ober-Haus“ duomenimis, per 2025 metų pirmąjį pusmetį laisvų biuro patalpų lygis šalies sostinėje sumažėjo nuo 8,8% iki 8,5%. A…

Būsto kainų augimas pirkėjų nestabdo: sandorių apimtys išlieka solidžios
[caption id="attachment_69928" align="alignnone" width="1200"] Edita Juočytė, „Ober-Haus“ investicijų ir analizės projektų vadovė[/caption] Laisvėjančios pinigų skolinimosi sąlygos, pozityvūs gyventojų lūkesčiai ir kainų augimo perspektyva toliau skatina būsto rinkos aktyvumą, o tai atsispindi ir realiuose sandorių skaičiuose. VĮ Registrų centro duomenimis, 2025 metų antrąjį ketvirtį Lietuvoje vidutiniškai per mėnesį buvo įregistruota apie 3 100 butų ir 1 100 namų pirkimo–pardavimo sandorių arba atitinkamai 27% ir 17% daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Lyginant su pirmuoju šių metų ketvirčiu, bendras įregistruotų butų ir namų sandorių skaičius Vilniuje padidėjo 9%, Kaune – 12%, Klaipėdoje – 5%, o Šiauliuose – 4%. Panevėžyje būsto rinkos aktyvumas išliko stabilus – tiek pirmąjį, tiek antrąjį šių metų ketvirtį buvo sudaryta po 320 būsto sandorių. Didėjantis būsto pirkėjų aktyvumas sudaro palankias sąlygas būsto kainų augimui. „Ober-Haus“ duomenimis, metinis butų kainų augimas didžiuosiuose šalies miestuose 2025 metų pirmojo pusmečio pabaigoje siekė 6,7%. Per antrąjį šių metų ketvirtį butų kainos augo visuose Lietuvos didmiesčiuose: Vilniuje – 1,4%, Kaune – 3,3%, Klaipėdoje – 2,9%, Šiauliuose – 1,5%, o Panevėžyje – 2,1%. Įvertinus esamą būsto pasiūlos ir paklausos santykį bei gerėjančias skolinimosi sąlygas, tikėtina, kad nuosaikus kainų augimas išliks ir artimiausiu laikotarpiu. „Naujų butų realizacijos apimtys šalies didmiesčių pirminėje rinkoje 2025 metų pirmąjį…