Naujų verslo centrų statybos padalino Žvėryną į dvi dalis

2016-12-01

Nors daugumai Žvėrynas labiau asocijuojasi su prestižiniu gyvenamuoju rajonu, tačiau pastaruosius 15 metų čia steigiasi vis daugiau įmonių biurų, aktyviai statomi nauji verslo centrai, kurie Žvėryną padalino tarsi į dvi dalis: naująjį ir senąjį. „Mažaaukšte statyba, želdinių gausa ir nedidelėmis gatvėmis pasižyminti teritorija tarp T. Narbuto gatvės ir Neries upės liko senuoju, tikruoju Žvėrynu. Tuo metu visai kitoks, kiek triukšmingesnis ir greitesnis gyvenimo tempas verda naujajame Žvėryne – šiaurinėje Žvėryno seniūnijos teritorijoje tarp T. Narbuto ir Ukmergės, Saltoniškių ir Geležinio Vilko gatvių, šalia prekybos centro „Panorama““, – teigia Darius Tumas, „Ober-Haus“ Komercinio NT departamento vadovas.

Verslo namai „L25A“, Liepyno g. 25A

Verslo namai „L25A“, Liepyno g.

„Ober-Haus“ duomenimis, šiai dienai senajame Žvėryne yra 7 500 m² modernaus biurų ploto. „Galbūt daugumai komercinės paskirties pastatų plėtra šioje miesto dalyje tiesiog nekrenta į akis, nes Žvėryne taikomi pakankamai griežti intensyvumo ir aukštingumo ribojimai. Tačiau pravažiavus pagrindinėmis rajono gatvėmis, matyti ne vienas kompaktiškas ir sėkmingai veikiantis komercinis pastatas, Žvėryną taip pat yra pamėgusios ir ambasados bei specializuoti prabangesni prekybos salonai. Puikiu tipinio Žvėryno verslo centro pavyzdžiu, galėčiau įvardinti šiuo metu statomą verslo centrą „L25A Liepyno g., šalia T. Narbuto g., kuris kitų metų gegužę papildys senojo Žvėryno modernių biurų plotą 1 700 m²“, – pasakoja D. Tumas.

Senojo Žvėryno patrauklumą NT plėtrai lemia tiek verslui patogi lokacija, tiek teigiamas rajono įvaizdis. „Konstitucijos ir Gedimino pr. pasiekiami vos pervažiavus tiltus per Nerį. Senamiestis, Naujamiestis, naujieji verslo rajonai pasiekiami per porą minučių, o tuo pačiu ir išvažiavimai į pagrindines eismo arterijas. Visuomeninis transportas, dviračių ir automobilių dalinimosi vietos – viskas šalia. Taip pat skirtingai nei centrinėje miesto dalyje, Žvėryne nėra apmokestintas automobilių stovėjimas“, – privalumus vardija D. Tumas. Be abejo, patrauklumą lemia ir aukštas Žvėryno rajono prestižas – vilniečiai šį miesto rajoną nuo seno laiko itin prestižiniu, šiuo požiūriu prestižu nusileidžia tik Senamiesčiui ir Centrui.

Tuo metu naujojoje Žvėryno dalyje jau pastatyta daug verslo centrų ir žadama statyti dar daugiau: čia per 2017 metus plėtotojai planuoja pateikti rinkai dar 34 900 m² naudingo ploto biuro patalpų. Tad modernia architektūra tankiai užstatyta teritorija tarsi savaime atskyla nuo senojo Žvėryno ir tampa savotišku Konstitucijos prospekto tęsiniu. Taip pat ši šiaurinė Žvėryno dalis vis dažniau lyginama su savarankišku naujuoju verslo rajonu (angl. CBD), tokiu kaip „Verslo trikampis“, esantis tarp J. Jasinskio ir A. Goštauto gatvių.

„Senasis Žvėrynas visada liks jaukia alternatyva naujajai rajono daliai. Senajame Žvėryne nuo seno daug žalumos, vyrauja mažaaukščiai namai, tad atitinkamai statomi ir nedidelės apimties biurai, organiškai įsiliejantys į rajono aplinką. Apskritai, senojoje rajono dalyje statybos vyksta pakankamai retai, todėl čia buvo ir bus labai ribotas verslo centrų skaičius. Įgyvendinus šiuo metu statomus verslo centrus bei įvertinus Žvėryno teritoriją, bent jau artimiausioje ateityje vargu ar matysime daugiau tokio pobūdžio projektų statybų“, – atkreipia dėmesį „Ober-Haus“ atstovas.

„Ober-Haus“ duomenimis, šiuo metu Žvėryne naujos statybos biurų patalpas siūloma nuomotis už 13-16 Eur/m².

Ieva Dijokaitė

Marketingo ir komunikacijos vadovė +370 621 86 280 +370 5 247 21 77
ieva.dijokaite@ober-haus.lt Geležinio Vilko g. 18A, 08104 Vilnius

Ober-Haus naujienlaiškis

Butų kainų pokyčių (OHBI) skaičiuoklė

Prašome pasirinkti nuo ir iki datas.